Staramy się pomagać najlepiej jak umiemy i zachęcać wszystkich do wsparcia zbiórki na leczenie Marty. Oczywiście większość wydarzeń związana jest z.. morzem. Naszym celem jest organizowanie ciekawych spotkań, koncertów, prelekcji i happeningów, które dostarczą uczestnikom wielu emocji, a przy okazji pomogą nam osiągnąć cel: zebrać środki na terapię dla Marty.

 

Projekt na rok 2024: Tarcza dla Marty


Okazjonalne akcji – bazarki, biegi, koncerty i inne zbiórki – bardzo się liczą, ale to dochód nieregularny i trudny do przewidzenia.  Chcielibyśmy zagwarantować Marcie także stałe, comiesięczne wsparcie, tak potrzebne na wydatki związane z leczeniem. Namawiamy do ustawienia tzw. zlecenia stałego – to może być naprawdę nieduża suma: 20, 10, nawet 5 zł. Ważne, by było wiadomo, że będzie wpływać regularnie co miesiąc. Zapraszamy do drużyny Tarcza dla Marty,  gdzie znajdziecie wszystkie instrukcje. A na skróty: zlecenie stałe / polecenie przelewu można ustawić na profilu Marty w Fundacji Avalon.Bieg Akademii Morskiej i koncert na żaglowcu


W sobotę, 24 maja 2019 r., odbył się bieg przełajowy o puchar Prezesa KU AZS Akademii Morskiej w Szczecinie. W akcji tej pn. „Biegniemy dla Marty” zebrano 1743,18 zł i 2,70 EUR.

Z kolei w niedzielę, 25 maja 2019 r., miał miejsce koncert na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin. W trakcie kwesty do puszek zebrano 1049,93 zł i 55,10 EUR.


Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w organizację obu wydarzeń!

Zrzutka na wyjazd do USA


Kolejna akcja zakończyła się wspaniałym wynikiem. W zbiórce na badania i konsultacje Marty w USA zebraliśmy łącznie 18 047 zł.

Dziękujemy wszystkim za przekazane datki!

Środki zebrane w ramach 1%


Bardzo miło nam poinformować, że z tytułu 1% podatku za 2017 rok przekazali Państwo na rzecz leczenia Marty 37 240,20 zł. Dziękujemy serdecznie!


grafika promująca akcję 1% podatku


Książka „Nie bo rak” Uli Orlińskiej-Frymus


To opowiastka autobiograficzna o chorobie widzianej oczami dziecka. Książka odpowiada na wiele trudnych pytań i podpowiada, jak rozmawiać z dzieckiem w takiej sytuacji. Złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza wesprze leczenie Marty Barańskiej.Książkę można nabyć poprzez sklep internetowy Wydawnictwa Chatulim: www.sklep.chatulim.pl.


okładka książki „Nie bo rak”

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem


Podczas corocznych spotkań z folklorem, które odbyły się w dniach 22-24 czerwca 2018 r. w Pyrzycach, udało się wzbogacić budżet na ratowanie życia Marty o kwotę 4389,12 zł.


Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włożyli trud i wysiłek w zgromadzenie tej znacznej sumy.


Misja SpitsbergenW trakcie spotkania „Razem dla Marty – Misja Spitsbergen” w dniu 21 czerwca br. zebraliśmy łącznie kwotę: 7 573,20 zł, 20 € oraz 20$.


Spotkanie żeglarzy-polarników odbyło się w warszawskiej Tawernie Korsarz i połączone było z koncertem i zbiórką środków na leczenie Marty.


Koncert Chóru AM w Szczecinie i koncert na żaglowcu STS Fryderyk ChopinW niedzielę, 27 maja w Szczecinie odbył się koncert charytatywny Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Podczas koncertu zaprezentowano repertuar morski i rozrywkowy. Odbyła się również zbiórka pieniędzy na rzecz Marty Barańskiej.

Również w niedzielę 27 maja w Szczecinie na pokładzie żaglowca „STS Fryderyk Chopin” odbył się koncert charytatywny na rzecz Marty Barańskiej.

Zaśpiewali: Mirek Kowalewski, Marek Roman oraz grupa QUFTRY. Załoga statku wraz z chętnymi gośćmi zatańczyła poloneza. Odbył się również „fireshow” oraz pokaz tańca na szarfach.

Podczas tych dwóch koncertów w Szczecinie zebraliśmy łącznie kwotę 11 103,37 zł oraz 26,50 euro.


Bieg o Puchar Prezesa KU AZS Akademii MorskiejW środę, 23 maja w Szczecinie z okazji Święta Szkoły odbył się Bieg o Puchar Prezesa KU AZS Akademii Morskiej w Szczecinie – Biegniemy dla Marty. Pracownicy, studenci i absolwenci AM pobiegli na dystansie 1, 2 i 3 mili morskich.


W trakcie biegu prowadzona była zbiórka, w trakcie której zebrano  2097,95 zł.

Galeria zdjęć.


Początek zbiórkiZbiórka środków na leczenie Marty Barańskiej ruszyła na początku kwietnia 2018 r. Po 9 dniach od jej rozpoczęcia z samych darowizn udało się zgromadzić 13 499, 35 zł (stan na dzień 16.04.2018 r.). Kwotę z 1% poznamy dopiero gdy przeleją go Fundacji urzędy skarbowe).


Media o naszej zbiórce


Doniesienia o zbiórce dla Marty Barańskiej w mediach: