Podczas wyjazdu Marty do USA potwierdzono diagnozę – Choroba Cushinga, inwazyjny guz przysadki mózgowej. Konsultacje były przeprowadzone w klinikach: North Hills Health Center Endocrinology, Froedtert Neuroscience Clinics, Medical College of Wisconsin Cancer Center. Pojawiła się możliwość kolejnej operacji przysadki lub podjęcia ścieżki farmakologicznej.

Podjęcie decyzji nie jest łatwe z uwagi na złożoność przypadku, bardzo wysokie ryzyko powikłań pooperacyjnych i niską skuteczność działań chirurgicznych. Potrzebny jest czas na powtórzenie niektórych badań i wybór najmniej inwazyjnej i ryzykownej opcji leczenia.

Dzięki Waszej pomocy udało się pokryć wszystkie dotychczasowe koszty związane z szeroką i wnikliwą diagnostyką. „Wasze wsparcie to o morze więcej niż pomoc materialna, ocean możliwości, bezcenny zastrzyk motywacji i sił. Sił do tego, by możliwie spowalniać wyniszczające działanie choroby za pomocą dostępnych metod leczenia, także tych niekonwencjonalnych. Poza tym to nadzieja, że kiedyś nowotwór ustąpi, podda się, bo zrozumie, że z drużyną Razem dla Marty paskudny nowopotwór nie ma żadnych szans” (słowa Marty).

Czekając na ostateczne decyzje co do dalszego leczenia Marta przechodzi dalsze badania kontrolne, a w najbliższym czasie podejmie terapie wzmacniające.

Dziękujemy, że nieustannie jesteście z nami.