Bieg o Puchar Prezesa Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Morskiej to jedna z tradycyjnych imprez Święta Szkoły. Jak rok temu, tak i teraz – 11 maja 2023 – imprezie towarzyszyła zbiórka środków na wsparcie Marty.

Na dystansie 3 000 m najlepsze pracownice uczelni to Klaudia Arnak, Marta Dziurleja i Agnieszka Murawska. Na podium dla pracowników wstąpili: Jarosław Artyszuk, Tomasz Pusty i Marcin Szymczak.

Efekty rywalizacji na 3000 m w kategorii studenckiej: Zuzanna Agaciak, Olha Yakovlieva i Karolina Ambroziak oraz Volodymir Kapitanov, Stefan Rybak i Mikołaj Szczudło.

W kategorii drużynowej I miejsce należało do sztafety: Beata Guziewicz, Jarosław Artyszuk, Tomasz Pluta i Ewelina Kąkol, miejsce II zajęli: Ewelina Kostecka, Radosław Gordon, Vladimir Kapitanov i Paweł Prajzendanc, zaś na III stopniu podium stanęli: Zofia Suleja, Dorota Stochła, Janusz Uriasz i Małgorzata Cibor.

Puchary i nagrody wręczyła Prezes Klubu Uczelnianego AZS Agnieszka Deja. Jak widać na zdjęciach z fanpage’a AZS Politechniki Morskiej cieszyli się nie tylko zwycięzcy. Bo kto biega, ten wie, że bieganie to frajda i radość – niezależnie od wyników. Gratulacje dla wszystkich uczestniczek i uczestników imprezy. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!